Krajky Sedlice Nákupní Košík

AKCE

AKCE JIŽ PROBĚHLA:6.6.15-Schönsee-1.Krajkářské dni-Výstava+módní přehlídka

Sedlická krajka,o.p.s. Vás pozvala do

Centrum Bavaria Bohemia,

Freyung 1, 92539 Schönsee,

www.bbkult.net,

na

1. Krajkářské dni města Schönsee v Horní Falci  od 1. - 6. června 2015.

V rámci Krajkářských dnů proběhl zajimavý doprovodný program: http://www.schoenseer-land.de/aktuelles/1.-schoenseer-kloeppeltage.html

Sedlická krajka a s námi spolupracující krajkářky se podílely na výstavě

"Můj strom pro Schönsee",

kterou jste mohli shlédnout spolu s výstavou uspořádanou Sedlickou krajkou v prostorách Centrum Bavaria Bohemia.

 

Velké poděkování patří VŠEM KRAJKÁŘKÁM, které se na této akci podílely:

Martina Srbová, Emilie Vrbová, Marie Lerochová, Jarmila Chvátalová, Petra Jahodová, Marie Jeřábková, Aneta Šímová, Mirka Šindelářová, Jana Hrubá, Anna Havlenová, Růžena Procházková, Miloslava Vandrovcová, Helena Bělohlavová, G.Bízková, Alena Janotová, Jarmila Holubová, Marie Kadlecová, Drahoslava Tipková, Marie Lajnerová, Věra Čistotová, Ivana Havlecová, Dana Laiblová, Zdeńka Jankovcová, Dagmar Paterová.

Do této cheap pandora uk akce se také zapojili kroužky paličkování a naše malé krajkářky:

Barbora Blovská 10 let, Alena Tomášková 12 let, Nikol Maroušková 10 let, Natálie Sýkorová 12 let, Adéla Hrbková 10 let, Aneta Piklová 11 let, Lucie Stichenwirthová 14 let, Štěpánka Klímová 10 let, Nela Vojtová 10 let, Adéla Krejčová 14 let, Magdalena Mazáčková 10 let.

-------------------------------------------------------------------------------

 Muzeum dobové paličkovací školy.
Domácí výroba a umělecké řemeslo v Tiefenbachu ležícím v pohraničí s Českou republikou zřídil Bavorský stát roku 1907 střední odbornou školu krajkového paličkování pro ženy a dívky. Paličkované krajky z oblastí Tiefenbach, Schönsee a Stadlern se proslavily jako produkt regionální domácí výroby. V sále paličkovací školy postavené v roce 1912 (dnešní radnice) najdete krásnou výstavu návrhů, vzorů, podvinků a paličkovaných krajek z Tiefenbachu.

 

 

----------------------------------------------------------------------------

Sedlická krajka uspořádala v Tienfenbachu veřejnosti přístupnou módní přehlídku. Kulturní akce se uskutečnila v divadelním sále v budově bývalé školy – kde je i zázemí krajkářek. Módní přehlídku doplnil svým vystoupením taneční soubor Sedlice.

Fotografie z akce budeme vkládat průběžně.


© Funda.name