Krajky Sedlice Nákupní Košík

AKCE

Sedlická krajka,o.p.s. Vás zve Centrum Bavaria Bohemia, Freyung 1, 92539 Schönsee, www.bbkult.net, na 1. Krajkářské dni města Schönsee v Horní Falci od 1. - 6. cervna 2015. V ramci Krajkářských dnů proběhne zajimavý doprovodný program: http://www.schoenseer-land.de/aktuelles/1.-schoenseer-kloeppeltage.html Sedlická krajka a s námi spolupracující krajkářky se podílely na výstavě "Můj strom pro Schönsee", kterou právě v těchto dnech budete moci shlédnout spolu z výstavou uspořádanou Sedlickou krajkou v prostorách Centrum Bavaria Bohemia. Sedlická krajka také uspořádá v nedalekém městě Tienfenbach veřejnosti přístupnou módní přehlídku. Kulturní akce se uskuteční v budově bývalé školy – kde je i zázemí krajkářek. V objektu je divadelní sál. Začínáme v 19.00 hod. Podrobnosti - upřesníme. Muzeum dobové paličkovací školy. Domácí výroba a umělecké řemeslo v Tiefenbachu ležícím v pohraničí s Českou republikou zřídil Bavorský stát roku 1907 střední odbornou školu krajkového paličkování pro ženy a dívky. Paličkované krajky z oblastí Tiefenbach, Schönsee a Stadlern se proslavily jako produkt regionální domácí výroby. V sále paličkovací školy postavené v roce 1912 (dnešní radnice) najdete krásnou výstavu návrhů, vzorů, podvinků a paličkovaných krajek z Tiefenbachu.  
Sedlická krajka,o.p.s. Vás pozvala na Rybářské slavnosti ve Vodňanech v sobotu 16.5. celodenní kulturní program a řemeslný jarmark od 8.00 - 18.00 hod. Sedlická krajka Vám v rámci této akci nabídla v dobovém stánku široký sortiment jak výrobků z ručně paličkované krajky, tak veškeré pomůcky potřebné k výrobě krajek...............stojánky, herdulky, paličky, podvinky, špendlíčky.........atd. Děkujeme za Vaši návštěvu.    
Sedlická krajka,o.p.s. Vás pozvala: Velikonoční jarmark Termín konání: 14. 3. 2015  od 9 do 16 hod. Místo konání: zámek Hradiště Sedlická krajka se zde prezentovala spolu s ostatními řemesly a nabídla Vám výrobky z ručně paličkované krajky, pomůcky určené na výrobu krajek, podvinky. Po celý den jste mohli zhlédnout ukázky výroby krajek. Děkujeme za návštěvu!!!!!!!  
Muzeum Jižního Plzeňska v Blovicích a Sedlická krajka,o.p.s. Vás pozvali na 6 ADVENTNÍ TRH na Zámek Hradiště v Blovicích   13.12.2014 od 9.00 - do 16.00 hod. Viděli jste..... Tradiční řemesla - vánoční atmosféru - občerstvení - rybí speciality. Sedlická krajka Vám tradičně nabídla výrobky z ručně paličkované krajky, převážně s vánoční tématikou a chyběly ani pomůcky pro naše krajkářky.  
ADVENTNÍ SETKÁNÍ na první adventní sobotu 29.11. od 14.00 - do 16.45 hodin   Co Vás čekalo? Bohatý kulturní program - řemeslnický jarmark Ježíškova pošta - příjem přáníček pro Ježíška - zdobení perníčků - výroba vánoční dekorace.   Prodejna Sedlické krajky byla po celou dobu trvání akce OTEVŘENA (od 13.00 - 16.30 hodin)   Program: 14.00 - zahájení trhu 14.30 - pásmo dětí Mateřské školy Sedlice 15.00 - ZŠ T.G.Masaryka v Sedlici 15.30 - divadélko TÁTA a MÁMA 16.00 - ZŠ T.G.Masaryka v Sedlici 16.15 - ZUŠ Blatná - pásmo koled 16.45 - rozsvícení vánočního stromku Děkujeme za Vaši návštěvu.......    
pivovarské muzeum nabíZÍ NÁVŠTĚVNÍKŮM CELÝ LISTOPAD podzimní inspiraci  Klasické prohlídky v Pivovarském muzeu v Plzni zpestří každou sobotu od 1. do 29. listopadu tvůrčí dílny s názvem Podzimní inspirace. Tradiční cyklus workshopů nabídne veřejnosti možnost osvojit si rozmanité výtvarné techniky a získat jedinečnou trofej v podobě vlastního rukodělného výrobku. Půvabné historické prostory Valečky budou návštěvníkům přístupné od 10 do 16 hodin. Sedlická krajka,o.p.s. , Vás pozvala v sobotu 22.11. Na VESELÉ KRAJKOVÁNÍ. Snažily jsme se Vás naučit, jak si vyrobit paličkovanou krajku. Každý zájemce odcházel s vlastním upaličkovaným výrobkem. Děkujeme za Vaši návštěvu.         
Sedlická krajka,o.p.s. Vás pozvala do Chelčic 25.10. na Slavnosti plodů 2014 od 9.00 - do 19.00 hod. Tradiční ovocnářský a řemeslnický jarmark. Sedlická krajka Vám zde nabídla výrobky z ručně paličkované krajky a pro krajkářky jsme měly celou škálu pomůcek na výrobu krajek.      
Již tradiční akce konaná v Sedlici. Veškeré informace a fotografie najdete na našich stránkách: "Krajkářské slavnosti 2014"
Sedlická krajka,o.p.s. Vás pozvala na zámek Hradiště v Blovicích, na VELIKONOČNÍ JARMARK, pořádaný Muzeem jižního Plzeńska v Blovicích. 12.4. 2014 od 9.00 - do 16.00 hodin Sedlická krajka Vám zde nabídla spolu s ostatními řemeslníky širokou nabídku FIFA Coins ze svých výrobků, převážně z velikonoční tématikou. Nakoupit FIFA 14 Conis jste u nás mohli i pomůcky určené k výrobě krajek, jako jsou herdulky, paličky, bavlnky, špendlíčky, podvinky.......... Fotky z akce:  
Sedlická krajka,o.p.s. a město Sedlice uspořádalo pod záštitou senátora Miroslava Krejči výstavu ručně paličkované krajky  v prostorách Mytologické chodby, Senátu parlamentu ČR ve Valdštejnském paláci v Praze. Vernisáž výstavy proběhla 2.4. v 17.00 hod. v Audienční, Rytířské síni a Mytologické chodbě. V rámci vernisáže proběhlo představení společnosti Sedlická krajky,o.p.s. - její historie a současnou činnost. Se svojí "Českou besedou" vystoupila Taneční skupina Sedlice. Výstava již proběhla od 2.4. do 29.6. 2014 Informace pro zájemce o návštěvu Valdštejnského paláce s prohlídkou výstavy: Valdštejnský palác, včetně Mytologické chodby - kde bude probíhat výstava, je pro zájemce (veřejnost), otevřen zdarma od dubna do října každý víkend od 10 do 17 hodin. Fotografie z výstavy budou vkládány průběžně. Foto: Martin Vlček Taneční skupina Sedlice Zahájení výstavy  
Obchod Sedlické krajky pro Vás otevřel v sobotu 14.12. Navštívit jste nás mohli od 10.00 - do 16.00 hod. V naší nabídce jste mohli najít nejrůznější výrobky, vhodné jako originální dárek pro Vaše blízké pod stromeček. Děkujeme za Vaši návštěvu !!!!!! Fotky z obchodu Sedlická krajka: Cheap FIFA 15 Coins    
Muzeum Jižního Plzeňska v Blovicích a Sedlická krajka,o.p.s. Vás pozvali na ADVENTNÍ TRH 7.12.2013 od 9.00 - do 16.00 hod. na Zámku Hradiště v Blovicích. Tradiční řemesla - vánoční atmosféra - občerstvení - rybí speciality. Sedlická krajka Vám tradičně nabídla výrobky z ručně paličkované krajky, převážně s vánoční tématikou a samozřejmě nechyběly ani pomůcky pro naše krajkářky. Fotky z akce:      
Sedlická krajka,o.p.s. si Vás pozvala na vernisáž výstavy - "Krajka" - 1.12.2013 v hotelu ART v Písku. Výstava byla zahájena v 10.00 hod. (pouze pro zvané). Oficiální otevření výstavy pro širokou veřejnost proběhlo od 12.00 hod. V malém komorním salonku Vám Sedlická krajka,o.p.s. představila jak krajky historické pocházející ze sedlicka, tak tvorbu současnou. Výstava byla přístupná od 1.12. - do 6.12. Fotky z akce:      
Město Sedlice a Sedlická krajka,o.p.s. Vás pozvali na již tradiční ADVENTNÍ SETKÁNÍ v sobotu 30.11. Program: 14.00 - pásmo dětí mateřské školy v Sedlici 14.30 - pásmo dětí ZŠ v Sedlici 15.00 - vystoupení taneční skupiny Precioso Blatná 16.00 - pohádka divadla LUK Prachatice 16.30 - rozsvícení vánoční výzdoby. Ježíškova pošta - příjem přáníček pro Ježíška - zdobení perníčků - výroba vánoční dekorace. Prodejna Sedlické krajky byla po celou dobu trvání akce otevřena. Fotky z akce:        
Sedlická krajka,o.p.s. Vás pozvala na akci pořádanou u příležitosti oslav 750 let města Vimperka v sobotu 24.8.  na II. nádvoří zámku ve Vimperku. Průvod městem v kostýmech, řemeslnický trh, kejklíři, šermíři, spoustu jídla a bohatý doprovodný program. Sedlická krajka Vám ve svém dobovém stánečku nabídla nejen výrobky z ručně paličkované krajky a pomůcky pro krajkářky, ale také jste mohli shlédnout ukázky výroby krajek.  
Sedlická krajka,o.p.s. pozvala všechny do Domažlic na -"CHODSKÉ SLAVNOSTI - VAVŘINECKOU POUŤ 2013"- 11. - 12.8. 2013. Bohatý kulturní program, spoustu atrakcí, zábavy a jídla pro každého. Sedlická krajka se zde prezentovala ve svém dobovém stánku a nabídla široké veřejnosti nejnovější výrobky z ručně paličkované krajky a pro naše krajkářky jsme tu měli nabídku pomůcek pro výrobu krajek. FUT Coins FIFA Coins Po celý den akce - ukázky výroby krajkářské. Fotky z akce:        
27. - 28.7. jsme Vás pozvali na Tradiční Svatojakubskou pouť do Sedlice u Blatné - atrakce pro děti i dospělé, občerstvení, stánky. Reprezentační prodejna Sedlické krajky měla otevřeno pro všechny zájemce tohoto tradičního řemesla po celý víkend (v sobotu i v neděli)  od 9.00 - 16.00 hodin. Byly zde vystaveny jak krajky současné, které si jste si mohli zakoupit, tak krajky a vzory historické.  Dále jsme Vám nabídli pomůcky, určené k výrobě krajek, podvinky, pohledy, suvenýry. Děvčata z kroužku paličkování zde předváděla výrobu krajek. Fotky z akce: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- V rámci poutě proběhla na Městkém úřadě (místnost v přízemí) : Výstava výrobků děvčat z kroužku paličkování při Sedlické krajce,o.p.s. a Výstava výrobků dětí modelářského kroužku Otevřeno sobota i neděle od 9.00 - 16.00 hod. Děvčata z kroužku zde předváděla výrobu krajek. Fotky z výstavy:  
Folklorní soubor Podjavořičan a město Telč pořádali v sobotu 13. července  od 7.00 - do 17.00 hod. tradiční  JARMARK na telčském náměstí. Připraven byl bohatý kulturní program doplněný stánkovým prodejem a atrakcemi. Sedlická krajka,o.p.s. nabídla návštěvníkům ve svém dobovém stánku spoustu nových výrobků ručně paličkované krajky a pro krajkářky, širokou nabídku pomůcek pro výrobu krajek. Po celý den akce jste mohli shlédnout ukázky výroby. Děkujeme za Vaši návštěvu v krásném, historickém městě Telči. Fotky z akce:      
Sedlická krajka,o.p.s. pozvala všechny příznivce tradičních ručních řemesel na akci pořádanou na středověkém vodním mlýně v Hoslovicích u Strakonic dne 22.6.2013 od 10.00 - do 16.00 hod. DEN ŘEMESEL. Byly zde zastoupeny nejrůznější řemesla a řemeslníci včetně Sedlické krajky a našich ukázek výroby (dřevořezba, pedig, provazníci, tesání ze dřeva, kováři, šindele, dřeváky, koryta a mnoho dalšího).  Vše doplnilo pečení chleba, zajímavé aktivity pro děti a hudba. Fotky z akce:      
AKCE JIŽ PROBĚHLA:16.3.13 - Blovice-Zámek Hradiště-VELIKONOČNÍ JARMARK
Sedlická krajka,o.p.s. Vás pozvala na:  10.VELIKONOČNÍ JARMARK v sobotu 16. 3. 2013 od 9 do 16 hodin na zámek Hradište v Blovicích. Sedlická FIFA Coins for sale krajka Vám nabídla novou kolekci krajek z velikonoční one fifa tématikou Cheap FIFA 15 Coins a pomůcky pro krajkářky (herdulky,paličky,špendlíky,bavlnky.......) Dále jste mohli vidět: zdobení vajíček, pletení pomlázek a prodej různých výrobků s (nejen) jarní a velikonoční tématikou. Fotky z akce:        
AKCE JIŽ PROBĚHLA:7.-9.12.12-Linz-ADVENMARKT
Sedlická krajka,o.p.s. vás pozvala na ADVENTNÍ TRHY do Rakouského Lince ve dnech 7. - 9.12. v pátek a sobotu od 10.00 - do 18.00 a v neděli od 10.00 - do 17.00 hodin. Představilo se zde více jak na 50 vystavovatelů, výrobců a řemeslníků z Čech a Rakouska. Akce se pořádala  v budově "Kulturního kvartýru". Sedlická krajka zde nabídla své krajkové výrobky s vánoční tématikou - vánoční přáníčka, ozdobičky, andílky všech velikostí a barev a betlémy. www.ooekulturquartier.at Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA:27.11.12-6.1.13-Blatná-POKLADY PRÁCHEŃSKA
Sedlická krajka,o.p.s. a Muzeum města Blatné Vás všechny srdečně zvou na výstavu POKLADY PRÁCHEŇSKA. Výstava Vám představí vánoční zvyky, tradiční řemesla, koledy, pohádkové příběhy. Své zastoupení zde má replique montre i tradiční výroba paličkované krajky ze Sedlice a okolí. Expozici můžete navštívit od 27.11.2012 až do 6.1.2013, vždy od úterý do neděle mezi 9.00 - 18.00 hodinou. Program najdete na : www.ceef.cn  
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 1.12.12-Blovice-Zámek Hradiště-ADVENTNÍ TRHY
Sedlická krajka,o.p.s. spolu s Muzeem jižního Plzeňska v Blovicích, pozvalo všechny milovníky tradičních řemesel na ADVENTNÍ TRHY konané každoročně na krásném zámečku Hradiště v Blovicích u Nepomuka. V sobotu 1.12. 2011 od 9.00 - do 16.00 hod. Sedlická krajka se zde prezentovala se svými výrobky s vánoční tématikou -  vánočními ozdobami, přáními, andělíčky, betlémy.........krajkářky si u nás mohly  zakoupit pomůcky určené k výrobě krajek. Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 1.12.12-Sedlice-ADVENTNÍ SETKÁNÍ
Sedlická krajka,o.p.s. a město Sedlice Vás pozvali na ADVENTNÍ SETKÁNÍ, které se konalo v Sedlici na náměstí a v prostorách radnice : v sobotu 1.12. 2012 od 14.00 - do 17.00 hod. Sedlická krajka děkuje za Vaši návštěvu v naší vzorkové prodejně, kde jsme Vám nabídli výrobky s vánoční tématikou -  vánočními ozdobami, přáními, andělíčky, betlémy.........krajkářky si u nás mohly zakoupit pomůcky určené k výrobě krajek -  herdule, paličky, špendlíky, bavlnky...... V 17.00 hodin proběhlo slavnostní rozsvícení vánočního stromku. Fotky z akce:    
AKCE JIŽ PROBĚHLA:23.10.-18.12.2012-Plzeň-výstava
Sedlická krajka,o.p.s., uspořádala výstavu "Sedlická krajka včera i dnes" v Návštěvnickém centru pivovaru Plzeňský Prazdroj. Výstavu zahájil kytarový virtuóz Lubomír Brabec. Koncert: William Shakespeare Sonety. Martin Hilský- průvodní slovo a recitace, Pavel Soukup- recitace, Lubomír Brabec- kytara, Natálie Urválková- recitace. Výstava krajek proběhla od 23.10 do 18.12.2012 Fotky z akce:          
AKCE JIŽ PROBĚHLA:24.-26.8.12-Strakonice-DUDÁCKÝ FESTIVAL
Sedlická krajka,o.p.s. Vás všechny pozvala na 20.ročník MEZINÁRODNÍHO DUDÁCKÉHO FESTIVALU do Strakonic. Sedlická krajka se v rámci tohoto festivalu prezentovala svými výrobky v prostorách bývalé tržnice "U Markéty" 24. - 25. - 26.8. od 9.00 - 16.00 hod. Na řemeslnickém jarmarku, kromě paličkované krajky jste mohli vidět i spoustu jiných tradičních řemesel. Fotky z akce:                
AKCE JIŽ PROBĚHLA:23.6.12-Horažďovice-
Sedlická krajka,o.p.s. všechny pozvala do Horažďovic na náměstí, kde probíhali městské slavnosti: "SLAVNOSTI KAŠE" v sobotu 23.6.2012 řemeslnický jarmark probíhal od 8.00 - 17.00 hod. Sedlická krajka zde nabízela naše krajkové výrobky, pomůcky určené pro výrobu krajek a po celý den jste mohli shlédnout ukázky výroby krajek. Fotky z akce:                  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:9.6.12-Blatná-
Sedlická krajka,o.p.s. si Vás dovolila pozvat na "Rybářské slavnosti do Blatné" v sobotu 9.června 2012 od 9.00 - 18.00 hod. Již třetí ročník Rybářských slavností se odehrál druhou červnovou sobotu v jihočeské Blatné. Stánkový prodej, bohatý kulturní program, občerstvení....... Sedlická krajka se zde představila se svými výrobky z ručně paličkované krajky a pomůckami pro krajkářky v našem dobovém stánku. Fotky z akce:            
AKCE JIŽ PROBĚHLA:30.5.-20.6.12-Písek-výstava regionálních umělců
Pozvali jsme Vás na výstavu regionálních umělců ve studiu stage: jitex v Písku. Výstava probíhal od 30.5. - 22.6. 2012 Výstava byla prodloužena až do 20.6. Otevřeno denně od 14.00 - 20.00 hod. Více informací najdete na: www.gamefactory.cz    
AKCE JIŽ PROBĚHLA:17.3.12-Zámek Hradiště v Blovicích-VELIKONOČNÍ JARMARK
V sobotu 17.3.2012 se bude konat od 9.00 - do 16.00 hod v překrásných prostorách zámku Hradiště a jeho blízkého okolí - VELIKONOČNÍ JARMARK - tradičních ručních řemesel.  Na této akci představíme naši nabídku krajek s velikonoční tématikou. Budete moci u nás zakoupit pomůcky určené k výrobě paličkovaných krajek, jako jsou: herdule,stojánky,špendlíky a různé nitě a bavlnky...... Ukázka paličkování po celý den. Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA:10.-11.12.11-rakouský Hirschbach-Muzeum selského nábytku-Výstava+Adventní víkend
Sedlická krajka,o.p.s. se bude prezentovat v "Muzeu selského nábytku Hirschbach u Freistadtu Edlmlýn" v Rakousku výstavou, která potrvá od 27.11.2011 - 6.1.2012. Výstava představuje jak krajky historické, tak užití moderní krajky v současnosti a to nejenom jako doplněk do interiéru, ale i doplňky oděvní - šperky, vsadky, ozdoby.... Sedlická krajka,o.p.s. se v rámci této výstavy bude prezentovat přímo na místě předváděním výroby krajek a to v podání M.Srbové a E.Vrbové - 10. - 11.12. 2011 návštěvníci budou moci obdivovat nejenom krajky vystavené, ale budou mít možnost si naše výrobky, převážně s vánoční tématikou přímo na místě zakoupit. Fotky z akce:  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:3.12.11-Zámek Hradiště v Blovicích
Sedlická krajka,o.p.s. spolu s Muzeem jižního Plzeňska v Blovicích, zve všechny milovníky tradičních řemesel na Adventní trhy konané každoročně na krásném zámečku Hradiště v Blovicích u Nepomuka. V sobotu 3.12. 2011 od 9.00 - do 16.00 hod. Sedlická krajka se zde bude prezentovat se svými výrobky s vánoční tématikou -  vánočními ozdobami, přáními, andělíčky, betlémy.........krajkářky si u nás budou moci zakoupit pomůcky určené k výrobě krajek -  herdule, paličky, špendlíky, bavlnky...... Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA:26.11.11-Sedlice-
Město Sedlice a Sedlická krajka,o.p.s. zvou všechny srdečně na kulturně-tržní odpoledne na sedlické náměstí v sobotu od 14.00 - 17.00 hod Co Vás zde čeká? Pásmo koled v podání žáků ZŠ v Sedlici, Divadélko Máma a Táta, Babský soubor z Horního Poříčí, taneční soubor Sedlice-vystoupení Česká Beseda....atd Řemeslný jarmar-prodejci regionálních produktů, vánoční dekorace, výrobky z proutí, skla a korálků, šperky. Občerstvení - horké nápoje, klobásy..... Ježíškova pošta - příjem přáníček pro Ježíška Prodejna Sedlické krajky,o.p.s. bude otevřena od 9.00 - 17.00 hod a nabídne Vám výrobky s vánoční tématikou a veškeré pomůcky pro výrobu krajek . Setkání bude zakončeno rozsvícením vánoční výzdoby. Fotky z akce: Trhy na náměstí                  Ježíškova pošta                                Prodejna Sedlické krajky-Betlém  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:24.9.11-Vodní mlýn v Hoslovicích-DOMÁCNOST PANÍ MLYNÁŘKY
Muzeum středního Pootaví Strakonice pořádá ve vodním mlýně v Hoslovicích "Domácnost paní mlynářky" která se uskuteční ve dnech 23. - 25. 9. 2011 od 10.00 do 15.00 hodin. Celá akce bude zaměřena na život ve mlýně. Pozornost bude zaměřena na kuchyni - vaření, pečení, zpracování mléka a samozřejmě ručním pracem. Sedlická krajka,o.p.s. se zúčastní - a to v sobotu 24.9. od 10. - 15. hodin. Budete si zde moci zakoupit výrobky z ručně paličkované krajky - po celou dobu akce - ukázky výroby krajek. Těšíme se na Vaši návštěvu. Fotky z akce:  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:17.-18.9.11-Praha,Na Kampě-KAMPSKÝ KRAJÁČ
Sedlická krajka,o.p.s. zve srdečně všechny na První festival regionálních značek Praha, ulice Na Kampě 17. a 18. září 2011 a co všechno jsme pro Vás připravili? - jarmark - hudba - divadlo - občerstvení JARMARK Originální šperky, keramika, textilní a dřevěné hračky, krajky, textilní originály, drátování, sušené květiny, bylinky, sklo, obrázky, perníky. Sedlická krajka,o.p.s. se Vám se svými výrobky představí v neděli 18.9. od 10-18 hodin. Nabídneme Vám naše výrobky a pomůcky pro krajkářky. Ukázky výroby paličkovaných krajek. Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA:30.-31.7.11-Sedlice-Svatojakubská pouť
Zveme všechny na Tradiční Svatojakubskou pouť do Sedlice. Spousta atrakcí pro děti i dospělé, občerstvení, stánky.  Vzorková prodejna Sedlické krajky,o.p.s. bude otevřena pro všechny zájemce tohoto tradičního řemesla po celý víkend  30.-31.7. (v sobotu i v neděli) a to od 9.00-16.00 hodin. Budou zde vystaveny jak krajky současné, které si budete moci zakoupit, tak krajky a vzory historické. Pro krajkářky nabízíme spoustu potřebných a užitečných pomůcek. Děvčata z kroužku paličkování zde budou během celého víkendu předvádět výrobu krajek. Výstava prací dětí kroužku paličkování bude otevřena po celý víkend v přízemí městského úřadu.  Těšíme se na Vaši návštěvu. Fotky z akce: "ČESKÁ BESEDA"-vystoupení Sedlického folklorního souboru     Výstava prací dětí z kroužku paličkování     Výstava malíře a rodáka ze Sedlice Karla Kozáka   Prodejna Sedlické krajky     Děvčata z kroužku paličkování zde předváděla své umění    
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 2.7.2011-Chanovice-Den řemesel
Sedlická krajka Vás všechny srdečně zve na tradiční akci: Pořadatelé: Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, Obec Chanovice a spolky v obci. Akce: " Den řemesel" - přehlídku řemeslných dovedností. Kdy a kde:  od 10.00 - do 18.00 hodin na nádvoří Chanovického zámku a v prostorách skanzenu. Sedlická krajka,o.p.s. Vám ve svém prodejním stánku nabídne své výrobky ručně paličkované krajky + pomůcky potřebné k výrobě krajek (herdule, paličky, špendlíky, stojánky, špendlíky....atd.). Po celý den akce - ukázka výroby paličkovaných krajek. Fotky z akce: costume jewelry
AKCE JIŽ PROBĚHLA:3.6.-3.7.11-Prácheňské muzeum Písek-Výstava-Jihočeští řemeslníci
Sedlická krajka zve všechny do Prácheňského muzea v Písku na představení současných tvůrců lidových řemesel- Jihočeští řemeslníci. Výstava je otevřena pro veřejnost každý den mimo pondělí  od 9.00 - 18.00 hodin. Mezi vystavovanými tvůrci se představí i Sedlická krajka,o.p.s. se svými ukázkami prací. Výstavu můžete navštívit od 3.6. - do 3.7.2011 Ukázka jihočeské šikovnosti v Prácheňském muzeu v Písku Prácheňské muzeum v Písku se v posledních letech snaží podporovat a prezentovat tvorbu současných jihočeských řemeslníků. Všímá si těch, jejichž činnost vychází ze starých dovedností, a kteří používají tradiční přírodní materiály a zachovávají tak povědomí o práci našich předků. Po několika přehlídkách současné betlemářské tvorby tak chystá na měsíc červen výstavu Jihočeští řemeslníci. V té představí své výrobky přes šedesát řemeslníků z celých jižních Čech a názorně tak dokážou, že řemeslo v tomto kraji rozhodně nevymřelo a že tvořivosti, nápadů a zručnosti je mezi námi stále plno. Výstava je zároveň představením webu, který v loňském roce spustil Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích. Internetový portál www.jihoceskaremesla.cz registruje velké množství jihočeských řemeslníků, je neustále aktualizován, obsahuje fotografie výrobků i videonahrávky z průběhu jejich tvorby. Portál by se měl stát centrem lidového řemesla a umožnit každému zájemci sehnat řemeslníka podle svých požadavků.        
AKCE JIŽ PROBĚHLA:7.5.11-Č.Budějovice-
Sedlická krajka, zve všechny příznivce tradičních řemesel a ručních prací do Jihočeské muzea v Českých Budějovicích na "Sobotu s jehlou, paličkami, háčkem a člunkem" 7.5. 2012 od 10.00 - do 16.00 hod. Přijďte s námi strávit příjemné odpoledne. Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA:16.4.11 - Zámek Hradiště v Blovicích - Velikonoční jarmark
Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích a Sedlická krajka,o.p.s. zvou všechny příznivce řemesel na Velikonoční jarmark na zámek Hradiště v Blovicích 16.4.2011 od 9.00 - do 16.00 hodin Sedlická krajka Vám nabídne výrobky z paličkované krajky, veškeré pomůcky potřebné k výrobě krajek, pohledy, brožury a nebude chybět ani ukázka paličkování. Fotky z akce:  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:21.3.-4.4.11 - Písek hotel Bílá růže-Výstava+módní přehlídka
Sedlická krajka,o.p.s. a město Sedlice pod záštitou senátora Miroslava Krejči uspořádala Výstavu výrobků ručně paličkované krajky. Zahájení: 21.3.2011 od 17.00 hod. V prostorách: hotelu Bílá růže v Písku. Ukončení: 4.4.2011. Výstavu odstartovala módní přehlídka. Fotky z akce:  
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 8.3.2011-Praha-Výstava+módní přehlídka
Sedlická krajka,o.p.s. a město Sedlice pořádala pod záštitou senátora Miroslava Krejči výstavu ručně paličkované krajky, v předsálí Jednacího sálu Senátu parlamentu ČR ve Valdštejnském paláci v Praze,  od 8. - do 15. března 2011. V rámci zahájení se konala módní přehlídka. Fotky z akce:                              
AKCE JIŽ PROBĚHLA:11.12.10-Sedlice-
Malé adventní setkání v Sedlici Sobota 11.12.2010, náměstí od 15.00 - do 18.00 hodin Program: 1. Zahájení – koledy v podání žáků 3. a 4. tříd ZŠ v Sedlici. 3. Divadélko pro děti „Táta a máma“ z ČB. 4. Ježíškova pošta. 5. Vánoční vystoupení pěveckého Babského souboru z Horního Poříčí. Sedlická krajka vám ve svém krámečku představí nabídku vánočních výrobků. Občerstvení zajištěno (teplá medovina, svařené víno, káva, čaj + něco k snědku) Město Sedlice srdečně zve všechny své občany i další milovníky vánočního času. Fotky z akce: Ježíškova pošta  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:4.12.10-Zámek Hradiště v Blovicích-ADVENTNÍ TRHY
Sedlická krajka,o.p.s. spolu s Muzeem jižního Plzeňska v Blovicích, zve všechny milovníky tradičních řemesel na Vánoční trhy, konané každoročně na krásném zámečku Hradiště v Blovicích u Nepomuka. V sobotu 4.prosince 2010 od 9.00 - do 16.00 hod. Sedlická krajka se zde bude prezentovat se svými výrobky s vánoční tématikou -  vánočními ozdobami, přáními, andělíčky, betlémy.........krajkářky si u nás budou moci zakoupit pomůcky určené k výrobě krajek -  herdule, paličky, špendlíky, bavlnky....... Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA:23.-24.10.2010 DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ
Dny otevřených ateliérů se budou konat o víkendu 23. – 24. října. 2010 Sobota od 9.00 - 16.00 hod Neděle od 9.00 - 16.00 hod Stejně jako v loňském roce  bude se i na podzim letošního roku v celém Jihočeském kraji konat slavnost výtvarného umění nazvaná Dny otevřených ateliérů. Výtvarníci z různých částí Jihočeského kraje otevřou svá zázemí a pozvou návštěvníky do svých ateliérů. Sedlická krajka Vás zve do prostor své prodejny a to v sobotu i v neděli - své umění výroby FRIVOLITKOVÉ KRAJKY  zde předváděla paní Eva Drančáková. Podrobnou mapu všech zúčatněných najdete na: www.kulturní-most.cz Fotky z akce:   Prodejna Sedlické krajky,o.p.s.         Nadšený návštěvník                                      p.Eva Drančáková  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:21.-22.8.10-Sedlice-KRAJKÁŘSKÝ VÍKEND
KRAJKÁŘSKÝ VÍKEND Sedlická krajka o.p.s. a Město Sedlice Program: Vstup zdarma Sobota 21.8.2010 - MÚ Města Sedlice a náměstí Řemeslný jarmark (10.00 – 17.00 hod) Vernisáž výstavy „Krajka v životě ženy“ (v 10.30 hod) - úvodní slovo a přednes paní Valérie Zawadská Po celý den ukázky výroby krajek - absolventky krajkářské školy v Sedlici Odpolední program (14.00 – 19.00 hod) - Módní přehlídka oděvů s krajkovými doplňky - Ukázky dobových tanců v provedení taneční skupiny Rozálie Strakonice - Soutěž o nejkrásnější modelku - Kankán v podání souboru Řepické babči - Country kapela Srume.cz k poslechu, zpěvu i tanci - Ukázka country tanců opět v podání souboru Řepické babči Neděle 22.8.2010 - v prostorách vinárny Na Velké Hospodě Seminář na téma „ Krajka včera a dnes napříč regionem“ Fotky z akce: JARMARK: uprostřed - host krajkářských slavností - Valérie Zawadská VÝSTAVA:   MÓDNÍ PŘEHLÍDKA:     vyhlášení soutěže o nejkrásnější modelku - 1.cenu získal cudný Tomáš DOPROVODNÝ PROGRAM: Taneční skupina ROZÁLIE ŘEPICKÉ BABČI        
AKCE JIŽ PROBĚHLA:24.-25.7.10-Sedlice-Tradiční Svatojakubská pouť
Zveme všechny na Tradiční Svatojakubskou pouť do Sedlice - atrakce pro děti i dospělé, občerstvení, stánky. Vzorková prodejna Sedlické krajky,o.p.s. bude otevřena pro všechny zájemce tohoto tradičního řemesla po celý víkend (v sobotu i v neděli) a to od 9.00 - 16.00 hodin. Budou zde vystaveny jak krajky současné, které si budete moci zakoupit, tak krajky a vzory historické. Pro krajkářky nabízíme spoustu potřebných a užitečných pomůcek. Děvčata z kroužku paličkování zde budou během celého víkendu předvádět výrobu krajek. Fotky z akce:     Prodejna Sedlické krajky   Výstava práce dětí kroužku paličkování
AKCE JIŽ PROBĚHLA:26.6.10-Nové Hrady-
Sedlická krajka si Vás dovoluje pozvat na: Historicko-rytířské slavnosti do Nových Hradů u Českých Budějovic, akce se koná přímo na hradě v sobotu 26.6.2010 A co Vás zde čeká? Středověkou atmosféru naladí zpěváci, tanečníci a muzikanti, rytířské klání, průvod měšťanů a samozřejmě nebude chybět tradiční historický jarmark,kde se vám představí lidová řemesla včetně Sedlické krajky. Podrobné informace najdete na: www.hrad-novehrady.eu FOTKY Z AKCE:  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:20.3.10-Zámek Hradiště v Blovicích-VELIKONOČNÍ JARMARK
Sedlická krajka,o.p.s. a muzeum jižního Plzeňska v Blovicích zvou všechny milovníky tradičních řemesel a svátků jara VELIKONOČNÍ JARMARK na ZÁMEK HRADIŠTĚ V BLOVICÍCH V SOBOTU 20.3.2010 od 9 - 16 hod Sedlická krajka, zde představí novou kolekci krajek s velikonoční tématikou, budete  mít možnost zde zakoupit pomůcky na výrobu krajek : stojánky, herdule, paličky, špendlíky, nitě...atd. Mimi jiné zde budou mít zastoupení i ostatní řemesla - malovaní kraslic, tkalci, kováři, květinové vazby,keramika............. Fotky z akce:                                                                
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 12.12.09 - Č.Budějovice - TRADIČNÍ ADVENT V JIHOČESKÉM MUZEU
Sedlická krajka si Vás dovoluje pozvat do Českých Budějovic na "Tradiční advent v Jihočeském muzeu" a to dne 12. 12. 2009 -  mezi 10.00 až 17.00 hodinou. Sedlická krajka se zde bude prezentovat na své prodejní akci, kde všem zájemcům nabídneme jak výrobky ručně paličkované krajky s vánoční tématikou, tak veškeré pomůcky na výrobu krajek. Program se všemi účastníky "Tradičního adventu" najdete na: http://www.muzeumcb.cz/program/?detail=261 Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA:30.11.-23.12.09-Blatná-Výstava-ČESKÉ VÁNOCE A ŘEMESLO BLATENSKA
Sedlická krajka si Vás dovoluje pozvat na výstavu "ČESKÉ VÁNOCE a ŘEMESLO BLATENSKA" do Městského muzea v Blatné. Výstavu v prostorách muzea můžete navštívit již nyní a potrvá až do 23.12.2009. Mimo jiné  se zde představí  i Sedlická krajka,o.p.s. se svými historickými a současnými výrobky. Všechny srdečně zveme!!!            
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 5.12.09 - Blovice - Adventní trhy
Sedlická krajka,o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na již tradiční, 5.adventní trhy konané na zámku Hradiště v Blovicích. Přijďte si vychutnat vánoční atmosféru do Blovic a to již v sobotu 5.12.2009 od 9.00 - do 16.00 hod. Mimo našich výrobků ručně paličkovaných krajek a pomůcek určených k jejich výrobě zde budou zastoupena i další tradiční řemesla, výroba perníčků a nebude chybět ani občerstvení v podobě rybích specialit. Všechny srdečně zveme. Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 1.-15.12.09-Mirotice-
Dovolujeme si Vás pozvat na předvánoční prodejní výstavu řemeslnických a uměleckých výrobků, včetně paličkované krajky ze Sedlice. Výstava bude probíhat v prostorách  Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého v Miroticích. Výstavu můžete navštívit každý pracovní den, kromě pondělí a pátku odpoledne. Otevřeno od 8,30 - 11,00 a 13,00 - 15,00 hod. Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA:11.10.09-6.1.10-Jindřichův Hradec-Výstava
Zveme všechny návštěvníky, kteří zavítají do Jindřichova Hradce, aby navštívily Jindřichohradecké muzeum - výstavu nazvanou "Jihočeské lidové textilie", kde můžete zhlédnout krajky a lidové části oděvů pocházející nejen ze Sedlice, ale i z celého jihočeského regionu. Tato expozice bude otevřena od 11.10. 09 - do 6.1. 2010. Návštěvní hodiny muzea a další informace najdete na: www.mhj.cz
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 24.-25.10.09-Sedlice-DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ
Jihočeský kraj, Bazilika o.p.s. a Kulturvernetzung Dolní Rakousko v rámci česko-rakouského projektu Kulturní most organizuje akci "DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ". 24. a 25. října 2009  Sedlická krajka,o.p.s SE TOHOTO PROJEKTU TAKÉ ÚČASTNÍ  A ZVE VŠECHNY MILOVNÍKY TOHOTO PRASTARÉHO UMĚLECKÉHO ŘEMESLA, ABY NAVŠTÍVILA V TĚCHTO DNECH OBCHOD SEDLICKÉ KRAJKY. UVIDÍTE ZDE KRAJKY SOUČASNÉ I HISTORICKÉ, UKÁZKU VÝROBY PALIČKOVANÉ KRAJKY, KTEROU SI  TAKÉ BUDETE MOCI SAMI VYZKOUŠET. OTEVŘENO: sobota, neděle - od 9.00 - 16.00 hod. Fotky z akce:  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:26.-27.9.09-Karlštejn-
Sedlická krajka, zve všechny milovníky historie a tradičních řemesel na vyhlášené   "Karlštejnské vinobraní"  konané na hradě Karlštejn v sobotu a v neděli 26.-27.9.09  od 9.00 do 18.00 hod. - v pozdních večerních hodinách - průvod s loučemi.Vinobraní je slavností nejenom vína a kulinářských zážitků, ale vstupem historickoubranou se návštěvník rázem přenáší do doby „Otce vlasti“ Karla IV. Malé i velké návštěvníky potěší bohatý program, ukázky historických řemesel imožnost ochutnat vína z vinic založených samotným Karlem IV. Vrcholem každéhodne je připomínka slavné české historie ve formě průvodu císaře římskéhoa krále českého Karla IV. s chotí Eliškou Pomořanskou a jejich doprovodu zvinic na hrad. Doufáme, že i Vám letošní Karlštejnské vinobraní připraví nezapomenutelné zážitky. Podrobný program najdete na: www.hradkarlstejn.cz Fotky z akce:  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:19.-20.9.09-ZOO Plzeň-FESTIVAL ŘEMESEL
Sedlická krajka,o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na akci pořádanou ZOO Plzeň - "Festival řemesel" - zavítejte  v rámci prohlídky na statek,  nacházející  se v areálu ZOO, kde se Vám představí rozmanitá tradiční řemesla (možnost zakoupení těchto výrobků) s ukázkami výroby. Fotky z akce:      
AKCE JIŽ PROBĚHLA:29.9.09 - Protivín - Městské slavnosti protivínské
Sedlická krajka,o.p.s. zve všechny na Městské slavnosti protivínské 2009 pod názvem "ZÁMECKÉ BABÍ LÉTO" konané na zámku v Protivíně 29.srpna od 13.00 hod. Bohatý program - stánky s tradičními řemesly včetně Sedlické krajky,o.p.s., skupiny taneční i hudební, občerstvení. Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA:20.-23.8.09 - Čimelice - Výstava květin
Sedlická krajka zve všechny, na již 28. ročník: "Výstava květin Čimelice 2009" Výstava spolu s tradičním jarmarkem bude zahájena ve čtvrtek 20.8. a potrvá až do neděle 23.8. každý den od 8.00 - 18.00 dod.  Sedlická krajka se zde představí ve svém prodejním stánku a nabídne Vám výrobky paličkované krajky,pomůcky/podvinky,nitě,špendlíky,paličky,herdule.... Fotky z akce: Děkujeme za Vaši přízeň.........        
AKCE JIŽ PROBĚHLA:25.-26.7.09-Sedlice-TRADIČNÍ JAKUBSKÁ POUŤ
Zveme všechny  na "Tradiční Sedlickou pouť " ( Sedlice u Blatné ) - atrakce pro děti i dospělé, občerstvení, stánky. Reprezentační prodejna Sedlické krajky bude otevřena  pro všechny zájemce tohoto tradičního řemesla po celý víkend (v sobotu i v neděli) a to od 9.00 - 17.00 hodin. Budou zde vystaveny jak krajky současné, které si budete moci zakoupit, tak krajky a vzory historické.  Dále Vám nabídneme pomůcky určené k výrobě krajek, podvinky, pohledy, suvenýry. Děvčata z kroužku paličkování budou mít zde vystavené své práce. Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA:4.7.09-Chanovice-DEN ŘEMESEL
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, Obec Chanovice a spolky v obci, pořádají " Den řemesel" - přehlídku řemeslných dovedností Plzeňského kraje, od 10.00 - do 18.00 hodin na nádvoří Chanovického zámku a v prostorách skanzenu. Sedlická krajka,o.p.s. Vám nabídla své výrobky ručně paličkované krajky + pomůcky potřebné k výrobě krajek (herdule,paličky,špendlíky,stojánky, špendlíky....atd.) Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 27.6.09 Horažďovice
Sedlická krajka,o.p.s. si Vás dovoluje pozvat na poslední víkend v červnu do města Horažďovice kde se konají již tradiční "Slavnosti Kaše" a to na náměstí od 8.30 - 17.00 hod. Slavnost doprovází bohatý kulturní program, řemeslné trhy, historické skupiny, kašová bitva, vyhlášení nejlepší kaše a krále kaše (největšího jedlíka). Sedlická krajka  Vám ve svém prodejním stánku nabídla novou kolekci ručně paličkovaných krajek, mohli jste zde  zakoupit pomůcky určené k jejich výrobě, uviděli jste ukázku paličkování. Fotky z akce:        
AKCE JIŽ PROBĚHLA 22. - 23.5.09 - Příbram - dvoudenní JARNÍ TRHY
Sedlická krajka Vás všechny zve, na "JARNÍ TRHY" konané v centru Příbramy v pátek 22.5 a v sobotu 23.5 od 9.00 - 17.00 hod. U více než stovky prodejců si budete moci koupit užitkovou a dekorativní keramiku, výrobky ze slámy, proutí, dřeva. vosku, kovu, šperky z přírodních materiálů, zahrádkářské výpěstky, staročeskou medovinu, perníčky, sýry, tradiční pečivo, koření, bylinky, ručně tkané výrobky, batikovaná trička, ručně malovaný textil a samozřejmě paličkovanou krajku a pomůcky určené k výrobě krajek. Fotky z akce:    
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 4.4.09 - Zámek v Blovicích - Velikonoční jarmark
V sobotu 4.4.2009 se bude konat od 9.00 - do 16.00 hod v překrásných prostorách zámku Hradiště a jeho blízkého okolí - velikonoční jarmark - tradičních ručních řemesel.  Na této akci představíme naši nabídku krajek s velikonoční tématikou. Budete moci u nás zakoupit pomůcky určené k výrobě paličkovaných krajek, jako jsou: herdule,stojánky,špendlíky a různé nitě a bavlnky. Ukázka paličkování po celý den. Srdečně Vás všechny zveme !!!! Fotky z akce:      
AKCE JIŽ PROBĚHLA:14.12.08 - Muzeum České Budějovice - přehlídka řemesel
Jihočeské Muzeum v Českých budějovicích pořádá v rámci výstavy "Šumava Karla Klostermana"-VÁNOČNÍ AKCI-PŘEDVÁDĚNÍ A PRODEJ TRADIČNÍCH ŘEMESEL. Sedlická krajka se zde představí v neděli 14.12.08. Budete si moci u nás zakoupit naše výrobky......doporučujeme - kolekce s vánočním tematikou, pomůcky určené k výrobě krajek......herdule, paličky. stojánky, špendlíčky a různé nitečky. Po celý den bude k vidění ukázka paličkování. Přijďte v neděli 14.12. do Jihočeského muzea od 9 hod.  -  16 hod. a užijte si s námi předvánoční atmosféru. Fotky z akce:                  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:6.12.08 - Zámek Hradiště v Blovicích - Adventní trhy
Sedlická krajka zve všechny milovníky tradičních řemesel na Vánoční trhy, konané každoročně na krásném zámečku Hradiště v Blovicích u Nepomuka a to v sobotu 6.prosince od 9.00 - do 16.00 hod. Sedlická krajka se zde bude prezentovat svými výrobky - s vánoční tématikou - krajkářky si u nás budou moci zakoupit pomůcky k výrobě krajek. Těšíme se na Vaši návštěvu. FOTKY Z AKCE:  
AKCE JIŽ PROBĚHLA:25.11-31.12.08 - Písek Prácheňské muzeum-Výstava BETLÉMŮ
Prácheňské muzeum v Písku pořádá ve dnech 25. listopadu – 31. prosince 2008 - Velkou výstavu BETLÉMŮ. Putování s více než čtyřiceti betlemáři z celých jižních Čech k jesličkám. Reprezentativní výstava představující současné tvůrce a jejich díla zpodobňující narození Krista. Sedlická krajka zde bude také prezentovat své práce. Fotky z akce:            
AKCE JIŽ PROBĚHLA:7.10.-3.11.08-VÝSTAVA NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ NA STRAKONICKU
Šmidingerova knihovna Strakonice Vás srdečně zve na  VÝSTAVU NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ NA STRAKONICKU, tentokrát rozšířenou o poskytovatele sociálních služeb Výstava se koná pod záštitou pana senátora Ing. Josefa Kalbáče. KDY: od 7.10. do 3.11. 2008, otevřeno denně 8 - 18 hod. kromě úterý. KDE: vstupní prostory Šmidingerovy knihovny, Zámek 1, Strakonice. CO: propagace neziskových organizací a poskytovatelů sociálních služeb a Strakonicku - informace o činnosti NO, fotografie, ukázky z činností NO atd. ZAHÁJENÍ: vernisáž, na které vystoupí členové skupiny SHIVERS, se bude konat v úterý 7.10. 2008 od 17 hod.
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 13.9.08 - Tábor -
17. ročník festivalu TÁBORSKÁ SETKÁNÍ se uskuteční ve dnech 12. - 14. 9. 2008. Na co se můžete těšit? Na třídenním festivalu, který se inspiruje husitskou minulostí Tábora, uvidíte pochodňový průvod městem, ohňostroj, středověké tržiště, staročeský jarmark, vystoupení českých i zahraničních souborů, pouliční divadlo, koncerty, dětský ráj, historickou bitvu a mnoho dalšího. Sedlická Krajka,o.p.s. se zúčastní Staročeského jarmarku, který se bude konat 13. září od 9.00 - do 17.00 hod. na Nádvoří hradu Kotnov. U našeho prodejního stánku budete moci zakoupit jak hotové výrobky paličkované krajky, tak pomůcky potřebné k jejich výrobě ( podvinky, nitě, špendlíky, paličky, herdule, stojánky...atd.), pohledy a propagační materiály. Po celý den bude předváděna ukázka výroby paličkovaných krajek. Těšíme se na Vaši návštěvu. Fotky z akce:               
AKCE JIŽ PROBĚHLA: DORFFEST 2008 - ŠVÝCARSKÉ ROGGWIL
Od 28. - do 31.8. se bude Sedlická krajka,o.p.s. prezentovat ve Švýcarském městečku Roggwil na slavnostech "Dorffest 2008" , jako jeden ze zástupců "Svazku obcí Blatenska".  Akci organizuje město Blatná. Více informací: www.dorffest-roggwil.ch , Fotky z akce:        
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 26.-27.7.08 - Sedlice - Tradiční pouť
Zveme všechny lidičky na Tradiční Sedlickou pouť ( Sedlice u Blatné ) - atrakce pro děti i dospělé, občerstvení, stánky. Reprezentační prodejna Sedlické krajky bude otevřena  pro všechny zájemce tohoto tradičního řemesla po celý víkend (v sobotu i v neděli) a to od 8.00 - 17.00 hodin. Budou zde vystaveny jak krajky současné, které si budete moci zakoupit, tak krajky a vzory historické. Děvčata z kroužku paličkování zde budou mít také vystavené svoje práce. Fotky z akce: Atrakce. Výstava domova "Petra"z Mačkova. Sedlická krajka - obchod.    Děvčata z kroužku paličkování předváděla jak jim jde práce od ruky......  
AKCE JIŽ PROBĚHLA 5.7.08 - Chanovice - Den řemesel
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, Obec Chanovice a spolky v obci  pořádají " Den řemesel" - přehlídku řemeslných dovedností Plzeňského kraje,    od 10.00 - do 18.00 hodin v zámeckém areálu. Budou zde předvedena tradiční rukodělná řemesla, včetně Sedlické krajky, (cca padesát oborů), doplněno vystoupeními hudebníků, šermířů, loutkoherců, nezklame ani nabídka tradiční české kuchyně. Fotky z akce:      
AKCE JIŽ PROBĚHLA 28.6.08 - Horažďovice - řemeslnický trh -
Zveme všechny příznivce tradic na Slavnosti Kaše a s nimi spojený historický řemeslnický trh v centru města Horažďovice (na náměstí) . Kromě Sedlické krajky, která bude tradičně nabízet své výrobky a pomůcky na výrobu krajek a která zde bude i po celý den předvádět i názornou ukázku výroby krajek touto technikou , můžete zhlédnout i ostatní řemesla v hojném zastoupení. Fotky z akce:
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 1. června 2008 v Německém Schönsee bavorsko-český trh uměleckých řemesel
Trh se koná na parkovišti před Centrum Bavaria Bohemia, přímo u lázeňského parku. Centrum Bavaria Bohemia (www.bbkult.net) přivítá účast umělců a uměleckých řemeslníků z Bavorska a Čech, mezi nimi se bude také prezentovat Sedlická krajka se svými výrobky. Nabídneme Vám krajky užitkové i dekorační, můžete u nás zakoupit pomůcky na výrobu krajek a po celou dobu naší účasti můžete shlédnout ukázku výroby paličkované krajky. Zveme všechny milovníky tradičních řemesel, aby se na tuto velkou prodejní akci přijeli podívat a tím podpořili naše úsilí, aby paličkovaná krajka, ale i jiná umělecká řemesla neupadla v zapomnění. Fotky z akce:     
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 22.3.08-Jihočeské muzeum v Č.B.-velikonoce
Sedlická krajka byla součástí tradiční velikonoční výstavy    "OD POPELCE DO PROVODU", kterou pořádalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích.   Mohli jste zhlédnout různá tradiční řemesla, včetně Sedlické krajky s ukázkou výroby krajek. Nabídli jsme novou kolekci krajek s velikonoční tematikou a pomůcky na výrobu krajek - herdule,paličky,stojánky,špendlíky,podvinky,nitě a bavlnky. Fotky z akce:                                          
AKCE JIŽ PROBĚHLA: 8.3.08-Zámek Hradiště v Blovicích-velikonoční jarmark
V sobotu 8.3. se konal velikonoční jarmark  tradičních ručních řemesel. Na této akci jsme představili novou kolekci krajek s velikonoční tématikou. Mohli jste u nás zakoupit i pomůcky určené k výrobě paličkovaných krajek. Fotografie dokumentují velice příjemnou atmosféru v prostorách zámku. Další fotografie najdete na: www.blovice.info    
© Funda.name