Krajky Sedlice Nákupní Košík

   KR A J K Á Ř S K É    S L A V N O S T I

S E D L I C E  - 2 0 1 4

9  .  8  .    2 0 14

9.srpna 2014 se konal v Sedlici již III.ročník Krajkářských slavností, které pořádalo město Sedlice spolu se Sedlickou krajkou,o.p.s. Akci jsme odstartovali v 10.00 hodin a myslím, že jsme měli návštěvníkům co nabídnout replica watches ...............

Řemeslinický jarmark, kde jste mohli vidět a samozřejmě i zakoupit nepřeberné množství rukodělných výrobků a kde jste měli možnost sledovat ukázky výroby jako např. - kováře, přadlenu, šprkařku, perníkářku, vázání březových košťat a mnoho dalších.

 

Mezi stánky měly i své místo naše krajkářky, bez kterých by naše slavnosti neměly tu správnou atmosféru.

Zcela vyjímečnou a ojedinělou výstavu krajek s církevní tématikou jsme vystavovalli na místě pro toto téme zcela příhodné a to v kostele sv.Jakuba. Krajky zapůjčil bavorský partner obec Tienfenbach, kde výroba krajek má také svoji tradici.

 

     

   

Jako perličku jsme tu měli vyhlášení pokusu o zápis do České knihy rekordů - “O nejdelší upaličkovaný řetízek největším počtem lidí ”. Jako metu jsme si dali 10 metrů, což se nám www.juliuswatch.info podařilo hravě překonat. Naším cílem bylo nejenom dosažení rekordu, ale i zapojení široké veřejnosti a bylo jedno, zda jste krajkářka nebo naprostý laik, který se s touto technikou nikdy nesetkal. Šlo hlavně o to ukázat, že výroba krajek není až tak složitá, že to chce pouze trochu odhodlání, času a trpělivosti. Každý kdo měl chuť se do našeho pokusu zapojit se pouze musel zaregistrovat v našem informačním stánku Sedlické krajky,o.p.s. 

A kolik, že jsme toho řetízku vlastně vyrobili? Desetimetrová hranice opravdu padla a náš anebo vlastně VÁŠ řetízek měl krásných 26 metrů a 62 centimetrů a byli jsme tak zapsáni do České knihy rekordů.

 

Tohle vše na Vás čekalo na našich slavnostech a co jste mohli sledovat v dopoledním programu na hlavním pódiu ?

Téma letošních slavností byl středověk a v tomto duchu byl sestaven i náš program.

Mohli jste vidět strakonickou skupinu historického šermu Vendettu v napínavém souboji, svým muzikantským uměním Vás bavila středověká kapela Holba, dále jsme Vám nabídli dobové tance v podání taneční skupiny Rozálie v překrásných kostýmech, byla tu i malá ochutnávka tradičních irských tanců brněnského tanečního souboru  La Quadrilla a v neposlední řadě veselé a hravé vystoupení dětského tanečního souboru ZŠ a MŠ T.G.Masaryka Sedlice pod vedením paní učitelky Šárky Zbíralové, která nás také celým dnem provázela, coby moderátorka.

Strakonická skupina historického šermu Vendetta

Středověká kapela Holba

Taneční skupina Rozálie ze Strakonic

Dětský taneční soubor ZŠ a MŠ T.G.Masaryka Sedlice pod vedením paní učitelky Šárky Zbíralové, která nás také celým dnem provázela, coby moderátorka.

Hned po tanečním vystoupení dětského souboru jsme Vám představili zlatý hřeb našich slavností a to velice netradiční módní přehlídku nazvanou „Obrazy minulosti“ v podání ochotnického souboru Vavřinec z Kraselova. Na scéně se objevily historicky nebo literárně známe postavy, které formou krátkých scének vtahovaly diváky do své doby. Krajkové doplňky na dobových kostýmech vyrobila a dodala Sedlická krajka.  

  


© Funda.name